DOLMOYA

Ośrodek KNUTSHAUG FISKEFERIE

Wakacyjna przygoda wędkarska, oprócz możliwości pływania po wodach bogatych różne gatunki ryb (większych bądź mniejszych) powinna także dać czas na odpoczynek i regeneracje przed kolejnym dniem pełnym wrażeń. Myślę, a w zasadzie jestem przekonany, że ośrodek Knutshaug Fiskeferie, do którego Cię serdecznie zapraszam sprosta temu wyzwaniu.

Na miejscu będziesz miał do dyspozycji 5 ośmioosobowych domków w pięknej lokalizacji oraz wysokim standardzie. 

Trzy z pięciu domków posiadają powierzchnię 96m2. Na parterze znajduje się duży salon z widokiem na morze, jadalnia, w pełni wyposażona kuchnia (zamrażarka, zmywarka, piekarnik, mikrofala, ekspres do kawy) a także łazienka z jacuzzi oraz prysznicem i WC. Na piętrze znajdują się cztery dwuosobowe sypialnie z pojedynczymi łóżkami, a dodatkowo łazienka z prysznicem i WC. W domkach do twojej dyspozycji jest również pralka.

Kolejne 2 domki wybudowane nad brzegiem morza oferują powierzchnię aż 120m2. Podobnie jak w tamtych, tu również możesz cieszyć się salonem z widokiem na morze, prywatną jadalnią oraz w pełni wyposażoną kuchnią. Na parterze masz do dyspozycji łazienkę z prysznicem i WC oraz Saunę. Na piętrze z kolej znajdują się cztery sypialnie oraz łazienka z prysznicem i WC.

Łodzie

Żadna porządna wyprawa wędkarska nie miała by sensu, gdyby nie łodzie, z pomocą których wypłyniesz bezpiecznie na pełne morze aby upolować wymarzone okazy. W tym ośrodku (rzecz jasna w cenie wyjazdu) będziesz miał do dyspozycji duże, wygodne ponad siedmiometrowe łodzie z silnikami diesla o mocy 100KM. Łodzie wyposażone są w niezbędne elementy takie jak m.in. echosonda, ploter map czy GPS. Nie zabraknie tam również odpowiednich uchwytów na wędki, skrzynek na ryby czy kamizelek ratunkowych – bezpieczeństwo ponad wszystko.

Aby było Ci jak najwygodniej, bez ścisku jak w warszawskich tramwajach w godzinach szczytu, to w łodziach będziemy pływać w czteroosobowych grupach – no max 5 osób, gdyby któraś duszyczka została sama.

Gdzie, jak i co łowimy

Ośrodek KNUTSHAUG FISKEFERIE znajduje się w obszarze niezwykle bogatym w różne gatunki ryb. 

W tych wodach złowimy m.in. molwy czy brosmy, które znajdziemy w dołkach na głębokości ok 100/120m. Z kolei na wypłyceniach, tzw. górkach (głębokość 15/20m), w zależności od pory roku możemy liczyć na duże stada czarniaków, makreli lub śledzi. Zdarza się, że pod tymi stadami kręcą się spore okazy dorsza czy czarniaka, ale tych lepiej szukaj na spadach o głębokości pomiędzy 40 a 90m.

Okoliczne, płytsze wody (głębokość ok 20/50m) dają możliwość sprawdzenia się w walce z rdzawcem bądź plamiakiem, a z pomocą delikatnych zestawów gruntowych jest szansa na wyciągnięcie gładzicy lub witlinka.

Przy odrobinie szczęścia, w Twojej łodzi może się znaleźć także Halibut, którego również udawało się tu złowić.

Pamiętaj!

Zgodnie z nowymi przepisami, z ośrodków prawnie zarejestrowanych w Norwegii, możesz wywieść maksymalnie 18kg fileta. Naruszenie tego przepisu może narazić Cię na dotkliwą karę finansową.

MAPA ŁOWISKA

Jeśli jesteś nowicjuszem, lub po prostu nie chcesz tracić czasu na zastanawianie się jakie wędki zabrać ze sobą w te rejony – spieszę z pomocą. Na tych wodach najlepiej sprawdzą się trzy rodzaje wędek:

  1. Zestaw lekki – wędka o wyrzucie od 60 do 120gr uzbrojona w kołowrotek o dużym przełożeniu np. 6,1:1. Na tym zestawie łowimy gumami oraz lekkimi plikerami.
  2. Zestaw średni – wędka o wyrzucie do 300gr uzbrojona w kołowrotek o pojemności szpuli do 300m oraz plecionki 0,23/0,35mm. Na tym zestawie łowimy plikerami do 300gr.
  3. Zestaw ciężki – wędka o wyrzucie do 600gr uzbrojona w mocny kołowrotek z co najmniej 300m zapasie plecionki powyżej 0,30mm. Tego zestawu używamy do połowów na głębokościach w okolicach 70/120m oraz ciężarach 300gr lub cięższych.

Wyżywienie

Któż jak nie Ty wie najlepiej co lubisz „wrzucić na ząb”? Dlatego też na wyprawie wyżywienie jest we własnym zakresie. Norwegia należy do jednych z najdroższych państw w Europie, dlatego też proponuję Ci abyś żywność oraz napoje kupił w Polsce i zabrał ze sobą. Na miejscu w każdym domku jak wspomniałem wcześniej masz do dyspozycji kuchnię wyposażoną w piekarnik, kuchenkę oraz mikrofale. Zakupioną żywność koniecznie zapakuj w pojemniki styropianowe o pojemności 32l ( https://allegro.pl/oferta/termobox-205-32-litry-pudelko-styropianowe-biale-8912390880 ) – z powrotem przewieziesz w nich zamrożone rybki, które uda Ci się złowić (max 18kg fileta). 

Jeśli jednak chciałbyś choć trochę zmniejszyć ilość prowiantu, to proponuję Ci wykupienie obiadokolacji na pełne 7 dni pobytu (350zł od osoby) – będą one wydawane na miejscu w ustalonych godzinach. Decyzja należy do Ciebie.

Ważne! Nie zabieraj proszę innych pojemników niż te wskazane wyżej – nie będą one akceptowane. Lata doświadczeń pokazały, że właśnie takie pojemniki zapewniają optymalne zapakowanie przyczepki, w której oprócz żywności będą także skrzynki wędkarskie oraz wędki.

Koszty/Dodatkowe opłaty

Co masz w cenie :

  • Przejazd autokarem 34 osobowym z przyczepą – w obie strony,
  • Przeprawę promem – w obie strony,
  • Pobyt w ośrodku przeznaczonym do turystyki wędkarskiej,
  • Opiekę eksperta wędkarskiego,
  • Wynajem łodzi wędkarskich,
  • Ubezpieczenie NNW i KL,
  • Świetną atmosferę.

Czego nie masz:

  • Wyżywienia na miejscu (ewentualna obiadokolacja 350zł/tydzień),
  • Miejsca w kabinie na promie (do wykupienia w cenie około 100zł/osoba),
  • Wyżywienia na promie,
  • Paliwa do łodzi,
  • Kaucji za łódź (500EUR),
  • Bielizny pościelowej (prześcieradło i poszewki należy zabrać ze sobą). Koszt wypożyczenia na miejscu wynosi 150NOK (ok 75zł).

Pamiętaj!

Na każdej wyprawie służę Ci pomocą oraz doradztwem w kwestiach związanych z wędkarstwem i oprawianiem ryb – pytaj śmiało!

Wyjazd dla 36 uczestników. Jedziemy autokarem 57 miejsc plus 2 z przyczepką.

CENA OD 3200 zł