HITRA

Ośrodek ANGELAMFI 

Jeżeli szukasz idealnego miejsca, w którym po dniu pełnym zmagań na morzu chciałbyś odpocząć i zregenerować siły do walki w dniu następnym to Angelamfi Grefsnesvagen wydaje się być strzałem w dziesiątkę. 

Jest to luksusowy ośrodek na wyspie Hitra specjalizujący się w organizacji pobytów wędkarskich. Został zbudowany w formie amfiteatru i posiada łącznie 21 domków i apartamentów o wysokim standardzie ze wspaniałym widokiem na morze. Każdy z domków jest w pełni wyposażony, posiada salon wraz z kuchnią, a wszystkie sypialnie posiadają łazienkę oraz toaletę. Apartamenty natomiast posiadają jedną lub więcej łazienek/toalet w zależności od ilości łóżek.

W centrum ośrodka do dyspozycji gości jest także kompleks basenów zewnętrznych wraz z jacuzzi i sauną.

Reasumując ta „wędkarska oaza”, sprawi, że twój pobyt będzie bardzo komfortowy.

 

Łodzie

Czym byłby urlop wędkarski bez odpowiednich łodzi, dzięki którym bezpiecznie i sprawnie dotrzemy do wymarzonych łowisk… Na naszej wyprawie (rzecz jasna w cenie pobytu) mamy do dyspozycji wygodne łodzie aluminiowe o długości 5.2m oraz szerokości 2.1m wyposażone w silnik zaburtowy o mocy 40KM, dwa zbiorniki paliwa o pojemności 25l każdy, echosondę oraz GPS i plotery. 

Istnieje możliwość odpłatnej (1650 NOK) zamiany dwóch łodzi na jedną sześcioosobową dużą łódź aluminiową o długości 7.2m wyposażoną w silnik stacjonarny o mocy 100KM (bardzo oszczędny diesel ze zbiornikiem paliwa 120l), ploter map, echosondę oraz GPS

Na każdej z łodzi nie zabraknie także odpowiednich uchwytów na wędki, skrzynek na ryby oraz kamizelek ratunkowych.

Dodatkowo na pomoście w niedalekiej odległości od łódek znajduje się profesjonalny dystrybutor paliwa, umożliwiający wygodne tankowanie – płatność kartą.

Możliwość zamiany łodzi z małej na duża za dopłatą.

Ceny:

 • Zamiana dwóch małych łodzi na jedną dużą 24/100 6 osobowa dopłata 1650 nok
 • Zamiana jednej małej łodzi na łódź 22/75 dopłata 3100 nok
 • Zamiana jednej małej łodzi na łódź 22/90 dopłata 4650 nok 
 • Koszt dużej łodzi 24/100 to 13 650 nok 
 • Koszt małej łodzi 6000 nok
 • Koszt łodzi 22/75 to 9100 nok
 • Koszt łodzi 22/90 to 10650 nok

Fileciarnia

Kiedy po powrocie z morza czujesz dumę, ręce mdleją, a oczy same zamykają się ze zmęczenia, i jedyne o czym myślisz to walnąć się na „wyro” nie zapomnij, że te wspaniałe okazy, które leżą teraz w skrzyniach warto by było jakoś ogarnąć.

Nie martw się jednak, gdyż na terenie ośrodka masz do dyspozycji profesjonalną halę do filetowania ryb (tzw. fileciarnia) oraz chłodnie, w której każdy z apartamentów ma swoją zamrażarkę. 

Gdzie, jak i co łowimy

Ośrodek Angelamfi znajduje się w pobliżu cieśniny Froyfjorden (zachodnia strona Hitry), która uważana jest za obszar niezwykle bogaty w różne gatunki ryb. 

W tych wodach złowimy m.in. molwy czy brosmy, które znajdziemy w dołkach na głębokości ok 100/120m – jeżeli zależy nam na większym okazie warto zejść nawet w okolice 200m.

Okoliczne wody posiadają także sporo wypłyceń, tzw. Górek (15/20m), w których w zależności od pory roku możemy liczyć na duże stada czarniaków, makreli bądź śledzi. Zdarza się, że pod tymi stadami kręcą się spore okazy dorsza czy czarniaka, ale tych lepiej jest jednak szukać na spadach od 40 do 90m.

W płytszych wodach przy skałach, na głębokości 20/50m możemy powalczyć także z rdzawcem bądź plamiakiem, a z pomocą delikatnych zestawów gruntowych jest szansa na złapanie gładzic czy witlinków.

Jeżeli będziesz miał odrobinę szczęścia, to może uda Ci się zapolować także na Halibuta, którego również nierzadko udało się tu złapać.

Lata doświadczeń pokazują, że w tych wodach można znaleźć naprawdę duże ryby – molwy w granicach 10-28kg nie są tu przypadkiem, ale tylko cierpliwość i wytrwałość zaowocują w pełne kastry ryb.

Pamiętaj!

Zgodnie z nowymi przepisami, z ośrodków prawnie zarejestrowanych w Norwegii, możesz wywieść maksymalnie 18kg fileta. Naruszenie tego przepisu może narazić Cię na dotkliwą karę finansową.

MAPA ŁOWISKA

Jeśli jesteś nowicjuszem, bądź po prostu zastanawiasz się jakie wędki spakować – spieszę z pomocą. Na tych wodach najlepiej sprawdzają się trzy rodzaje wędek:

 1. Zestaw lekki – wędka o wyrzucie od 60 do 120gr uzbrojona w kołowrotek o dużym przełożeniu np. 6,1:1. Na tym zestawie łowimy gumami oraz lekkimi plikerami.
 2. Zestaw średni – wędka o wyrzucie do 300gr uzbrojona w kołowrotek o pojemności szpuli do 300m oraz plecionki 0,23/0,35mm. Na tym zestawie łowimy plikerami do 300gr.
 3. Zestaw ciężki – wędka o wyrzucie do 600gr uzbrojona w mocny kołowrotek z co najmniej 300m zapasie plecionki powyżej 0,30mm. Tego zestawu używamy do połowów na głębokościach w okolicach 70/120m oraz ciężarach 300gr lub cięższych.

Wyżywienie 

Któż jak nie Ty wie najlepiej co lubisz „wrzucić na ząb”? Dlatego też na wyprawie wyżywienie jest we własnym zakresie. Norwegia należy do jednych z najdroższych państw w Europie, dlatego też proponuję Ci abyś żywność oraz napoje kupił w Polsce i zabrał ze sobą. Na miejscu w każdym domku lub apartamencie jak wspomniałem wcześniej masz do dyspozycji kuchnię wyposażoną w piekarnik, kuchenkę elektryczną oraz mikrofale. Zakupioną żywność koniecznie zapakuj w pojemniki styropianowe o pojemności 32l ( https://allegro.pl/oferta/termobox-205-32-litry-pudelko-styropianowe-biale-8912390880 ) – z powrotem przewieziesz w nich zamrożone rybki, które uda Ci się złowić (max 18kg fileta). 

Jeśli jednak chciałbyś choć trochę zmniejszyć ilość prowiantu, to proponuję Ci wykupienie obiadokolacji na pełne 6 dni pobytu (380 zł od osoby) – będą one wydawane na miejscu w ustalonych godzinach. Decyzja należy do Ciebie.

Ważne! Nie zabieraj proszę innych pojemników niż te wskazane wyżej – nie będą one akceptowane. Lata doświadczeń pokazały, że właśnie te pojemniki zapewniają optymalne zapakowanie przyczepki, w której oprócz żywności będziemy wieźli także skrzynki wędkarskie oraz wędki.

Koszty/Dodatkowe opłaty

Co masz w cenie :

 • Przejazd autokarem 57 osobowym z przyczepą – w obie strony,
 • Przeprawę promem – w obie strony,
 • Pobyt w ośrodku przeznaczonym do turystyki wędkarskiej,
 • Opiekę eksperta wędkarskiego,
 • Wynajem łodzi wędkarskich,
 • Ubezpieczenie NNW i KL,
 • Świetną atmosferę.

Czego nie masz:

 • Wyżywienia na miejscu (ewentualna obiadokolacja 380 zł / 6 dni ),
 • Miejsca w kabinie na promie (do wykupienia w cenie około 100zł/osoba),
 • Wyżywienia na promie,
 • Paliwa do łodzi,
 • Kaucji za łódź (500EUR),
 • Bielizny pościelowej (prześcieradło i poszewki należy zabrać ze sobą). Koszt wypożyczenia na miejscu wynosi 150NOK (ok 75zł).

Pamiętaj!

Na każdej wyprawie służę Ci pomocą oraz doradztwem w kwestiach związanych z wędkarstwem i oprawianiem ryb – pytaj śmiało!

Wyjazd dla 40 uczestników. Jedziemy autokarem 57 miejsc plus 2 z przyczepką.

CENA OD 3080 zł